This is a past event. Registration is closed. View other Association of Polish Engineers in Great Britain events.

When

Thursday, April 11, 2024 (7:00 PM - 9:00 PM)GMT+1

Add to Calendar

Where

POSK

238-246 King St
London
W6 0RF

London, United Kingdom

Show on map

Event Details

Ludzki mózg i technologie


Zapraszamy do udziału w prezentacji dotyczącej fascynującego tematu ludzkiego mózgu.

Mózg to tajemniczy i złożony organ stanowiący wyzwanie dla medycyny a inżynierom dający inspirację do projektowania i tworzenia 'myślących' maszyn i komputerów, które mogłyby komunikować się z ludźmi jak z równymi sobie. Zagadnienie to prezentowane będzie na przykładzie projektu FinalSpark - komputery budowane z żywych neuronów.


W części drugiej dowiemy się tego jak wiedza o mózgu może pomóc człowiekowi radzić sobie z poczuciem zagubienia i strachu w dynamicznie zmieniającym się świecie, w którym otaczająca rzeczywistość ma ogromy wpływ na ludzką psychikę. Problem ten przedstawiony zostanie na podstawie projektu Psync 'Psychologist in your pocket' - aplikacji mobilnej, której celem jest szerzenie wiedzy i narzędzi z dziedziny psychologii.


Prelegent: Dr Ewelina Kurtys

Absolwentka farmacji na Uniwersytecie Medycznym i Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Realizowała projekty naukowe z różnych dziedzin na uniwersytetach w Belgii i we Włoszech, uzyskała doktorat z neurobiologii i obrazowania medycznego na Uniwersytecie w Groningen w Holandii. Do Wielkiej Brytanii trafiła jako naukowiec na King's College London, gdzie kontynuowała prace nad projektami w dziedzinie obrazowania medycznego, które zostały opublikowane w kilku wiodących magazynach naukowych i prezentowane na konferencjach na całym świecie.

Prowadzi własną działalność biznesową, w której przekuwa wiedzę naukową i techniczną w praktyczne zastosowania.


Prezentacja odbędzie się w języku polskim w budynku POSK oraz poprzez platformę zoom.


Zoom Meeting:

https://us06web.zoom.us/j/89867527452?pwd=KjetzaYH4iDFsD2xya1qWU2yyRCuOY.1

Menu